Autyzm leczony Marihuaną

Istnieje coraz więcej dowodów na to, że marihuana medyczna może być pomocna pacjentom z ASD i ich rodzinom. Badania sugerują, że konopie indyjskie lub pojedyncze związki występujące w roślinie mogą złagodzić objawy, od złego snu i trudności z koncentracją do ataków wściekłości.

Lepszy sen, koncentracja z kannabidiwaryną

ASD wpływa na zdolność do interakcji i komunikowania się z innymi, i charakteryzuje się powtarzającymi się działaniami, od kołysania i trzepotania ręką po zachowania samookaleczające. Podczas gdy niektóre dzieci z łagodniejszym ASD wyrastają na niezależnych dorosłych, inne są poważnie upośledzone i wymagają całodobowej opieki dla własnego bezpieczeństwa.

Badacze opracowali kannabidiwarynę (CBDV), niepsychoaktywny składnik konopi odkryty po raz pierwszy w 1969 r., Który również badano w leczeniu padaczki, jako potencjalnej terapii autyzmu. Niedawne „prawdziwe doświadczenie życiowe”. Badanie przez izraelskich naukowców wykazało CBDV ulepszony sen, jakości życia i innych objawów u dzieci z ASD. Podsumowując, autorzy stwierdzili, że ponad 80% rodziców zgłosiło „znaczną lub umiarkowaną poprawę w globalnej ocenie dziecka”.

Najczęstszym działaniem niepożądanym był niepokój u niektórych uczestników badania, ale CBDV również wydawało się poprawiać sen i koncentrację. Mniej niż 4% zgłosiło dobry sen – a żaden nie odnotował dobrej koncentracji – na początku badania, ale podczas leczenia 25% uczestników badania spało dobrze, a 14% miało lepszą koncentrację.

Pierwsza próba kliniczna CBDV w autyzmie

Izraelskie badanie było obserwacyjne, więc wyniki mają mniejszą wagę naukową niż badania testujące interwencję lub leczenie poprzez porównanie go z placebo. Nowe badanie, które rozpocznie się w czerwcu, finansowane z dotacji w wysokości 1,3 mln USD z Departamentu Obrony, może pomóc w uzyskaniu jaśniejszych odpowiedzi na temat korzyści CBDV dla ASD.

Eric Hollander, lekarz medycyny, profesor psychiatrii i nauk behawioralnych w Montefiore Medical Center w Nowym Jorku, prowadzi badania, które przydzieli 100 dzieci w wieku od 5 do 18 lat CBDV lub placebo dwa razy dziennie przez 12 tygodni. GW Pharmaceuticals , brytyjska firma opracowująca leki pochodne konopi, również wspiera badania.

Badanie będzie przede wszystkim oceniać CBDV pod kątem drażliwości, powszechnego objawu ASD, a także przyjrzy się jego wpływowi na powtarzające się zachowania, wycofanie społeczne i jakość życia.

„Problemy behawioralne związane z ASD mogą powodować znaczne obciążenia dla dzieci i ich rodzin”, zauważył dr Hollander w komunikacie prasowym z Montefiore . „Istnieje kilka leków dostępnych w leczeniu ASD, a obecne opcje leczenia mają poważne skutki uboczne. Mamy nadzieję, że CBDV okaże się skuteczną metodą radzenia sobie z destrukcyjnymi i impulsywnymi zachowaniami u pacjentów z ASD, a jednocześnie ukierunkowaną na mechanizmy w mózgu, które powodują zachowania ”.

autor: Rosemary Black

żródło:marijuanadoctors.com

Dodaj komentarz