Naukowcy odkryli nowy silny THC

Dwa nowe kannabinoidy zidentyfikowano w konopiach sativa, a jeden okazał się znacznie silniejszy niż THC (tetrahydrokannabinol). Rygorystyczne badanie, opublikowane w czasopiśmie Scientific Reports , zostało przeprowadzone przez włoskich naukowców, którzy wykorzystali zaawansowane technologicznie narzędzia do izolacji, identyfikacji i badania ponad 150 kannabinoidów w marihuanie. Nowo zidentyfikowane kannabinoidy nazwano THCP (rodzaj THC) i CBDP (rodzaj CBD).

Autorzy zasugerowali, że psychotropowe działanie marihuany, tradycyjnie związane z THC, może być częściowo związane z ilością THCP w szczepie i może wyjaśniać, dlaczego ludzie reagują inaczej na leczenie konopiami indyjskimi, nawet przy równej dawce THC. „Naszym zdaniem, ten związek powinien zostać włączony do listy głównych fitokannabinoidów, które zostaną określone w celu prawidłowej oceny działania farmakologicznego wyciągów z konopi indyjskich podawanych pacjentom” – napisali autorzy.

Badanie wykazało, że THCP wiąże się z receptorami CB w ciele 30 razy silniej niż THC, co sugeruje wykładniczo silniejsze działanie psychotropowe. U myszy THCP wywoływał takie same efekty behawioralne jak THC, ale przy około połowie dawki.

Nie wiadomo, czy THCP będzie mieć takie same skutki u ludzi, a także nie jest jasne, ile zawiera THCP wspólnych szczepów marihuany. Naukowcy badają teraz skład różnych szczepów konopi, aby określić poziomy THCP i innych kannabinoidów.  

Autorzy stwierdzili, że zidentyfikowanie tych drobnych kannabinoidów może prowadzić do uprawy szczepów o bardziej ukierunkowanych efektach terapeutycznych.

Źródło: marijuanadoctors.com/

Dodaj komentarz