Wymień ibuprofen na konopie

Ból wywołany stanem zapalnym może i prawdopodobnie wpłynie na wszystkich dorosłych w pewnym momencie ich życia, a dla niektórych stanie się stanem przewlekłym, który zakłóci normalną jakość życia.

Bez recepty ( OTC ) i na receptę leki przeciwzapalne są łatwo dostępne, łatwo przepisywane i bardzo często stosowane. Najczęstsze leki przeciwzapalne nazywane są NLPZ: niesteroidowe leki przeciwzapalne.

OTC NSAIDS obejmują aspirynę, ibuprofen, naproksen i NLPZ na receptę obejmują celekoksyb, diklofenak, etodolak i ketoprofen.  NLPZ działają poprzez blokowanie enzymów zwanych COX-1 i COX -2. Enzymy te wytwarzają grupę związków, które nasze komórki nazywają prostaglandynami. Prostaglandyny wytwarzane przez enzymy COX- 1 aktywują płytki krwi (do krzepnięcia krwi) i chronią wyściółkę żołądka i jelit. Prostaglandyny wytwarzane przez enzymy COX -2 są wytwarzane w odpowiedzi na uraz lub infekcję, regulując stan zapalny. Większość NLPZ działa nieselektywnie na oba enzymy (z wyjątkiem celekoksybu, który jest
inhibitorem COX-2 ). Ten brak selektywności staje się problemem, ponieważ ulga w bólu i zapaleniu spowodowana przez NLPZ pochodzi z blokowania COX -2, ale niestety COX -1 jest również zablokowany, powodując niepożądane niepożądane skutki uboczne.

26% użytkowników NLPZ ma działania niepożądane. Powikłania obejmują krwawienie z górnego odcinka przewodu pokarmowego i wrzody, zgagę, dzwonienie w uszach, bóle głowy, zawroty głowy, problemy z wątrobą lub nerkami, obrzęk nóg, wysokie ciśnienie krwi, atak serca, niewydolność serca, udar itd.

Działania niepożądane i powikłania NLPZ są powszechne i poważne.  W jednym badaniu stwierdzono, że ryzyko działań niepożądanych NLPZ wynosi 26%. Powikłania obejmują krwawienie z górnego odcinka przewodu pokarmowego i wrzody, zgagę, dzwonienie w uszach, bóle głowy, zawroty głowy, problemy z wątrobą lub nerkami, obrzęk nóg, wysokie ciśnienie krwi, atak serca, niewydolność serca, udar i śmierć. W czerwcu 1999 roku The New England Journal of Medicine oszacowało, że 16 500 zgonów związanych z NLPZ występuje wśród Amerykanów z reumatoidalnym zapaleniem stawów i chorobą zwyrodnieniową stawów każdego roku. Ponad 100 000 użytkowników NLPZ jest hospitalizowanych rocznie z powodu powikłań żołądkowo-jelitowych. Przegląd 17 badań wykazał, że 11% przypadków hospitalizacji związanych ze stosowaniem leków, którym można zapobiegać, można przypisać NLPZ . W 2005 r. Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków wydała ostrzeżenie dotyczące zdrowia publicznego w związku ze zwiększonym ryzykiem sercowo-naczyniowym związanym ze stosowaniem NLPZ , a w 2007 r. Ponownie opublikowali przewodnik po lekach dla NLPZ zalecający najniższą możliwą dawkę dla pacjentów stosujących te leki. W styczniu 2016 r. FDA wzmocniła istniejącą etykietę wszystkich NLPZ, aby ostrzec, że istnieje zwiększona szansa zawału serca i udaru. Niektóre NLPZs, takie jak rofekoksyb (nazwa handlowa Vioxx) i waldekoksyb (nazwa handlowa Bextra) zostały wycofane z rynku ze względu na ich ryzyko, które wyraźnie przewyższają korzyści, a firma farmaceutyczna „fałszywie”.

Jako lekarz konopi znalazłem te statystyki i wiele przerażających ostrzeżeń FDA . Używanie niebezpiecznych narkotyków zamiast leczniczej i nietoksycznej rośliny jest po prostu śmieszne.

W ciągu ostatnich dwóch dziesięcioleci wiele badań udowodniło przeciwzapalne właściwości fitokannabinoidów i terpenoidów, związków, które obfitują w rośliny konopi. 1Kanabinoidy roślinne mają wiele różnych mechanizmów działania w ich właściwościach przeciwzapalnych, w tym blokowanie związków prozapalnych, które powstają w organizmie w wyniku urazu lub choroby. CBDA , kwas kannabidiolowy , surowy nie-psychoaktywny prekursor kanabinoidowy CBD , wykazał znaczącą blokadę enzymatyczną COX- 2 w porównaniu z placebo, dwoma NLPZ i innymi kannabinoidami. Dr Ethan Russo i dr Geoffrey Guy w swoim doskonałym badaniu z 2005 r. Donoszą, że fitokannabinoidy działają synergicznie, aby zapewnić zrównoważone i nietoksyczne działanie lecznicze w porównaniu z pojedynczymi cząsteczkami leków przeciwzapalnych.

„W ciągu ostatnich dwóch dziesięcioleci wiele badań udowodniło przeciwzapalne właściwości fitokannabinoidów”.

Pacjenci cierpiący na stan zapalny mają wiele możliwości wyboru leków na konopie indyjskie. Oprócz możliwości wyboru metod dostarczania „nieprzeznaczonych do palenia”, takich jak nalewki, artykuły spożywcze, balsamy do stosowania miejscowego i parowniki, pacjenci mają teraz wiele możliwości wyboru kombinacji kannabinoidów. Niektórzy dostawcy leków na konopie indyjskie łączą surowe i podgrzane kanabinoidy w nalewkach, aby zwiększyć korzyści przeciwzapalne. Wielu pacjentów korzysta z picia soku z surowych roślin konopi.

autor: BONNI GOLDSTEIN

źródło: projectcbd.org

Dodaj komentarz